دمپر دایورتر

دمپر دایورتر

دمپر دایورتر (Diverter Damper) بر سر دو راهی های عبور هوایی قرار میگیرند که میبایست هوا بین آنها تقسیم شود، و یا اینکه یک مسیر به طور کلی مسدود و مسیر دیگر حتما همزمان باز شود. دایورت دمپر به این صورت عمل میکنند که پره های هر دو دمپر با یک لینک به هم متصل هستند و یا یک پره برای هر دو مسیر وجود دارد.

دمپر دایورتر (Diverter Damper) بر سر دو راهی های عبور هوایی قرار میگیرند که میبایست هوا بین آنها تقسیم شود، و یا اینکه یک مسیر به طور کلی مسدود و مسیر دیگر حتما همزمان باز شود. دایورت دمپر به این صورت عمل میکنند که پره های هر دو دمپر با یک لینک به هم متصل هستند و یا یک پره برای هر دو مسیر وجود دارد. هر بار که یکی از دمپر ها را در جهت باز شدن یا بسته شدن حرکت میدهیم دمپر دیگر دقیقا به همان مقدار و در جهت عکس آن حرکت میکند. این محصول یکی از انواع دمپر صنعتی محسوب میشود.

دمپر دایورتر

مثلا در پالایشگاه ها که بخشی از دود و گاز حاصل از عملیات استخراج را مصرف و بخشی دیگر را برای سوزاندن به فلر می‌فرستند از دمپر دایورتر استفاده میگردد. چرا که به هیچ عنوان نمیتوان ریسک این موضوع را قبول کرد که یک راه عبور هوا بسته شود و راه دوم باز نگردد. البته در این مثال که بسیار حساس است ابعاد محصول نیز بسیار بزرگ است (چند ده متر در چند ده متر) که شرکت های معدودی در دنیا آنها را می‌سازند. ولی در ابعاد کوچکتر توسط شرکت پخش نیرو قابل ساخت میباشد.

به این مطلب امتیاز بدهید

0 / 5. 0

اولین نفر امتیاز بدهید

امتیاز بدهید
4.8/5
دسته بندی: , نوع محصول:
نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دمپر دایورتر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
//