لوور هوارسان

لوور هوارسان

در فضاهایی که به ی مطبوع هوا و هوای تازه نیاز باشد، لوور هوارسان انتخابی مناسب است. این دریچه از پره های Z مانند تشکیل شده که از طریق این پره ها می توان بدون اینکه مانعی برای قطع ارتباط هوای بیرون از هوای داخل باشد، جریان هوای تازه و مطبوع را به فضای مدنظر هدایت کرد.

لوور هوارسان دو وظیفه مهم از قبیل هوارسانی به محیط های مد نظر با دبی بالا و جلوگیری از نفوذ آب باران، برف و سایر جانوران مانند پرندگان کوچک و خاک و ذرات گرد و غبار را بر عهده دارد. با توجه به نمای ظاهری این محصول می توان گفت کاربرد بیشتر این دریچه در فضاهای بیرونی ساختمان ها است.

در ساختمان های مدرن که دارای سیستم تهویه و هوارسانی مهندسی و اصولی می باشند همیشه نیاز به تامین هوای تازه یا خروج هوای برگشتی از ساختمان می باشد. برای اینکه فقط هوا وارد کانال تامین هوای تازه بشود و از ورود آب باران و برف و اجسام دیگر جلوگیری شود، روی ورودی هوای تازه از لوور هوارسان استفاده می شود. گاهی اوقات ممکن است کانال هوارسان روی دیوار بیرونی ساختمان به پایان برسد و یا اینکه ساختمان دارای اتاقک هواساز، که محل قرارگیری هواسازها و تجهیزات تهویه مطبوع ساختمان است می باشد. در این صورت نیز برای اینکه نمای ساختمان از نظر بصری دچار مشکل نشود و هم اینکه هوای تازه مورد نیاز تجهیزات و ساختمان تامین شود از لوورهای هوارسان استفاده می شود.

لوور هوارسان

کاربرد لوور هوارسان

بیشترین و مهم ترین کاربرد لوورهای هوارسان، هوارسانی مناسب به محیط هایی مانند: اتاق های هواساز، کابین های آسانسور، محیط های بسته پارکینگ ها و مراکز خرید، اتاق های موتورخانه ها، سالن های ورزشی و مکان های بسته ای که نیاز به هوارسانی دارند میباشد. در دیواره مکان های نام برده شده، این دریچه با افت فشار کم و افزایش هوارسانی به محیط، وظیفه تامین و تهویه هوای تازه را انجام می دهد.

از ویژگی های خوب و مهم لوور هوارسان، قابلیت نصب بر روی سطوح مختلف دیوار، بر روی درب ها، پنجره ها و همچنین کلاهک ها از مدل چهارطرفه می باشد. از محصولات مشابه به این محصول میتوان به دریچه برگشت پره z اشاره کرد.

لوور هوارسان

انواع لوورهای هوارسان

  1. لوور هوارسان چهارگوش یک طرفه
  2. لوور هوارسان چهارگوش دو طرفه
  3. لوور هوارسان چهارگوش سه طرفه
  4. لوور هوارسان چهارگوش چهار طرفه

قیمت لوور هوارسان

لوورهای هوارسان بسته به مدل های متنوع و جنس ورق مصرفی و ضخامت ورق آن قیمت متفاوتی دارند که روزانه بررسی میشود. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت پخش نیرو سپهر مهار تماس بگیرید.

ساختار لوورهای هوارسان

قاب لوور هوارسان را به عرض بین ۳تا ۱۰ سانتی متر و پره های موازی و Z شکل به صورت منظم و در یک فاصله ی معینی از یکدیگر هستند که در ساختار داخلی این دریچه، با جهت معکوس آن به نسبت محیط بیرون،سبب می شوند محیط بیرون از نظر پنهان شود.

همچنین پره های Z شکل و بدنه لوورهای هوا رسان معمولاً از ورق های با ضخامت بالا طراحی و عرضه می شوند. ساخت آن به گونه ای است که استحکام پره ها از فریم یا قاب اطراف آن نیز بالا تر ساخته می شود؛ زیرا به دلیل افزایش فشار هوا و یا موارد دیگر، تغییر شکلی در ساختار آن رخ ندهد.

به دلیل ممانعت از ورود پرندگان، گرد و خاک و سایر جانوران به داخل از طریق شیار پره ها، در قسمت پشت پره ها از توری یا در برخی موارد از فیلتر با اندازه های یک اینچ و دو اینچ استفاده می شود که جنس آن از آلومینیوم است. از مزایای اصلی این فیلترها، قابلیت شست و شو و نظافت و استفاده مجدد از آن هاست.

جنس ساخت و رنگ لوور هوا رسان

در صورت ساخت لوور هوارسان از متریال آلومینیوم، فقط جنس پره ها می تواند از آلومینیوم باشد و برای طراحی ساختار فریم یا قاب آن باید از ورق گالوانیزه ضخیم بهره برد؛ اما محدودیتی در ساخت آن با ورق روغنی، سیاه و استیل وجود ندارد.

لوورهای هوارسان معمولاً در فضاهایی مانند نمای ساختمان و مواردی از این قبیل نصب می شوند که برای یکنواختی نمای مربوطه، می توان آن را هم به صورت بدون رنگ و هم رنگ شده توسط پوشش رنگ پودری الکترو استاتیک عرضه کرد. در مواردی که هوای محیط اسیدی و مقاومت به خوردگی کمی داشته باشد،جهت پوشش این محصول از پوشش رنگ اپوکسی استفاده می شود. برای کیفیت بالا تر و چسبندگی رنگ می توان لوورها را قبل از رنگ سندبلاست کرد.

طریقه نصب

نکته ی مهم در رابطه با نصب این محصول این است که پره های Z شکل آن به صورت ثابت بر روی قاب مد نظر تعبیه می شود و امکان تغییر دادن مسیر پره های این دریچه وجود ندارد. عرض و پهنای فریم این محصول معمولاً ۳ تا۱۰ سانتی متر است اما در صورت درخواست مشتری و صلاحدید کارفرما، امکان افزایش آن وجود دارد و دارای محدودیت ابعادی نمی باشد.

با در نظر گرفتن ساختار یکنواخت لوور هوارسان و نوع تعبیه صنعتی آن بر سطح کلاف، نصب این محصول بسیار ساده است و نیازی به تجهیزات جانبی و پیچیده برای نصب آن نیست. اکثر خریداران می توانند با استفاده از چند پیچ آن را فیکس کنند. البته لازم به ذکر است شرایط نصب و محل آن باید به دور از خطر باشد؛ آن گاه باید از افراد متخصص در نصب کمک گرفت.

در مرحله نصب نیز باید کلاف در قسمت زیر لوور هوارسان از قبل در محل نصب خود قرار گرفته باشد. سپس با در نظر گرفتن سایز ابعاد داخلی و محاسبه میزان بادخور لازم برای ساخت، دریچه را طراحی کرد. برای اطمینان از تثبیت لوور بر روی دیوار باید از پیچ و رولپلاک نیز استفاده کرد.

لوور آکوستیک هوارسان

لوور آکوستیک ( لوور هوارسان آکوستیک ) به عنوان بخشی از سیستم هوای ورودی و تخلیه ساختمان برای کمک به کاهش نویز تولید شده توسط تجهیزات سیستم طراحی شده اند و به عنوان یک دیواره (barrier) نیز عمل می کنند. لوورهای آکوستیک آلودگیهای صوتی ناشی از برج های خنک کن، اتاق های بویلر و سیستم های هواساز را کاهش می دهند و می توانند نقش مهمی در مقابله با مشکلات نویزهای محیطی در ساختمان های تجاری و مسکونی ایفا کنند.

 

دریچه هوارسان آکوستیک

 

به این مطلب امتیاز بدهید

5 / 5. 1

اولین نفر امتیاز بدهید

امتیاز بدهید
4.8/5
دسته بندی:
نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لوور هوارسان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
//