دمپر چیست؟

32 بازدید
دمپر چیست

دمپر چیست؟ این اولین سوالی است که باید برای افرادی که برای اولین بار کلمه دمپر را میشنوند پاسخ داد.

دمپر (damper) کلمه ای انگلیسی است که به معنی خفه کردن میباشد. وقتی دمپر بر سر عبور یک جریان هوای گرم یا سرد، آتش، انفجار و یا حتی منبع نوری قرار میگیرد میتواند آن جریان را تا حد خفه گی کنترل نماید. در اصل دمپر ها مثل یک شیر آب عمل میکنند که بوسیله آنها میتوان موارد ذکر شده در بالا را کنترل نمود.

دمپر چیست

انواع دمپر

برای پاسخ به پرسش ” دمپر چیست ” ضروری است که انواع مختلف این تجهیز را بشناسید. اصولا دمپر ها از یک یا چند تیغه متحرک با متریال های مختلف ساخته میشوند که بنا به محل نصب و نوع کارایی آنها انواع و اسامی مختلفی دارند. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره کرده سعی میکنیم و مختصری در مورد این دمپر ها توضیح خواهیم داد.

  • دمپر حجمی یا بالانس دمپر یا ولوم دمپر (volume damper or balancing damper)
  • دمپر آتش یا فایر دمپر (fire damper)
  • بکدرفت یا گرویتی دمپر (gravity damper)
  • دایورتد دمپر  (diverter damper)
  • دمپر حجم هوای متغیر (vav damper)
  • سی ای وی دمپر (caV damper)
  • دمپر پروانه ای (butterfly damper)
  • شاتر دمپر (shatter damper)

(کاربر گرامی باید به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به اینکه کلمات فوق معمولا برگردان انواع مختلف دمپر از انگلیسی به فارسی میباشد حتما قبل از خرید سازنده را از محل نصب و کارکرد مورد نیاز آگاه کنید.)

بالانس دمپر

از پر کاربردترین نوع دمپر ها می‌توان از دمپر های اتوماتیک پشت فن ها نام برد. این دمپر ها شامل یک یا چند تیغه سبک وزن می‌باشند که خارج از محور تعادل خود نصب شده اند. با روشن شدن فن با فشار بادی که از حرکت پروانه فن ایجاد میشود به طور موازی، با هم یا تک تک باز شده باعث عبور هوا میشوند. بعد از خاموش شدن و قطع جریان هوا با وزن خود به طور اتومات پایین افتاده و را عبور هوا را می‌بندند.

این دمپر ها مانند یک شیر یک طرف باعث میشوند تا در هنگام خاموش بودن فن ، هوا از بیرون به طرف داخل جریان پیدا نکند چون هم به آن هوا نیاز نیست و هم اینکه از معکوس چرخیدن پره فن جلوگیری میکند تا به فن آسیب نرسد. این نوع دمپر ها از سایز های کوچک 10*10سانت با عمق حداقل ۴ سانتیمتر که برای هواکش های سرویس های بهداشتی یا هود های آشپزخانه‌ها یا حتی داخل خودرو ها (در گلگیر عقب خودرو جهت خنثی کردن فشار هوای داخل خودرو هنگام بستن درب خودرو) تا اندازه های بزرگ چندین متر در چندین متر با عمق های تا ۶۰ سانت برای خروج هوای داخل اتاقهای دیزل ژنراتور استفاده میگردند.

در بین سازندگان مختلف این نوع دمپر ها با نام های بالانس دمپر ، دمپر وزنی، یا گرویتی دمپر از آنها یاد میشود.

کاربرد دمپر

به طور معمول این دمپر ها میتوانند دارای فریمی از جنس آلومینیوم ، گالوانیزه استنلس استیل و یا حتی پلاستیک ( جهت نصب در پشت هواکش های خانگی) باشند. برای متریال پره ها به دلیل اینکه می بایست دمپر با فشار باد باز شود بسته به دبی هوا  معمولا از متریالهای سبک مثل آلومینیوم یا ورق های گالوانیزه یا استنلس استیل با ضخامت پایین  ساخته می‌شوند. در صورت فشار کاری بالا تعداد معدودی از شرکتها مثل شرکت پخش نیروی سپهر مهار توانایی ساخت این نوع دمپر ها را با ضخامت های بالا ، هم برای پره و هم برای فریم دمپر ها را دارد که با قرار دادن وزنه های مخصوص کمکی باعث میشوند تا دمپرها با هر فشار هوایی حتی با ضخامت بالای پره ها باز شوند.

دمپر های وزنی یاد شده به شکل معمول به صورتی کار می کنند که جهت عبور جریان موازی محور زمین باشند، ولی می‌توان با وزنه های طراحی شده توسط شرکت پخش نیرو دمپر ها را حتی طوری نصب نمود که جهت جریان عمود بر محور موازی سطح زمین باشد. این نوع دمپر ها می‌توانند در شفت های ورودی یا خروجی ساختمانها و برجها استفاده گردند .

دمپر حجمی یا ولوم دمپر

این نوع دمپر کاربرد بیشتری و ملموس تری از بقیه دمپر ها دارد که ساده ترین آنها دمپر پشت دریچه کولر است که در بیشتر منازل یافت می‌شود. توسط این تجهیز حجم هوای خروجی از کانال کولر را تنظیم میکنیم. این نوع دمپر مانند نوع قبلی از یک تا چندین تیغه فلزی یا پلاستیکی چوبی یا … که به آنها پره می گوییم و  در داخل یک قاب بنام فریم قرار گرفته تشکیل شده است. هر یک از این پره ها بوسیله یک شاخک به یک تسمه سرتاسری وصل شده و با هم در ارتباط هستند، و یا اینکه انتهای هر پره یک چرخدنده خورشیدی تخت قرار دارد که از همین طریق به پره بعدی متصل می باشد. به طوری که در هر دو مدل دمپر با حرکت یک پره تمامی پره ها به حرکت در خواهند آمد و این حرکت میتواند به صورت موازی و یا مخالف هم (۷و۸)  باشد.

در دمپر های فوق پره ها بوسیله یک محرک که به انتهای یکی از پره ها متصل است حرکت می‌نمایند و از حالت دایم بسته تا حالت کامل باز در ۹۰ درجه قابل تغییر می‌باشند. محرک فوق میتواند دست یک انسان باشد یا یک موتور الکتریکی یا یک جک پنوماتیک یا هیدرولیک که بسته به نیاز کاربر مورد استفاده قرار میگیرند.

همانطور که گفته شد ساده ترین نوع دمپر ها، دمپرهای پشت دریچه ای هستند اما دمپر های حجمی کاربرد های بسیاری در سیستم  تهویه دارند. ما برای تقسیم هوای خروجی  از یک هواساز بر سر هر خط کانال هوا برای تنظیم هوای آن نیاز به دمپر داریم تا از عبور بیش از حد هوا از یک خط جلوگیری کنیم.

ما در سیستمهای پاشش رنگ بدنه خودرو اگر میزان دقیقی از جریان هوا را نداشته باشیم قطعا رنگ آمیزی ما با مشکل روبه رو خواهد شد. ( با جریان زیاد با عدم جذب رنگ  روی سطح و با کمی جریان هوا با انباشته شدن رنگ روی سطح بدنه در ورودی و خروجی مشعل ها دمپر ها نقش مهمی در درست کار کردن مشعل با تنظیم هوای ورودی مشعل و خروجی دودکش ایفا می‌نمایند. همینطور در خروجی دودکش های شومینه).

گاهی اوقات ما نیاز داریم تا دبی کلی خروجی یک فن بزرگ را کم کنیم. این کار با یک اینورتر برای کنترل دور فن قابل انجام است، ولی فراموش نکنیم که هزینه اینورتر مخصوصا برای فن های بزرگ بسیار بالاست ولی این کار با نصب یک دمپر حجمی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. این دمپر ها از ابعاد ۱۰×۱۰ سانت تا ابعاد چندین متر در چندین متر توسط بعضی سازندگان از جمله شرکت پخش نیروی سپهر مهار قابل ساخت میباشند.

همانطور که در بالا اشاره شد برای تنظیم دمپرهای حجمی چندین راه وجود دارد.

۱) روش دستی: که به وسیله یک اهرم که دسته دمپر نام دارد انجام می‌گیرد و کاربر بسته به نیاز خود دمپر را در هر نقطه که بخواهد ثابت میکند.

۲) روش موتوری : برای این کار موتور دمپر های مختلفی وجود دارد که میزان گشتاور آنها بسته به ابعاد دمپر از ۲ نیوتن‌متر تا چند صد نیوتن‌متر موجود میباشد. بسته به نیاز کاربر به صورت های فقط خاموش و روشن (ON&OFF) که برای مکانهایی استفاده میشود که یک دمپر  فقط به صورت ۱۰۰٪ باز یا ۱۰۰٪ بسته استفاده میشود کاربرد دارد. در این موتورها یک فرمان برای باز شدن نیاز است و یک فرمان برای بسته شدن.

موتور ON&OFF + SPRINGS  RETURN موتور خاموش روشن با فنر برگشت، که معمولا گران تر از مدل قبلی میباشد، موتوری است که تا زمانی که منبع تغذیه آن وصل باشد موتور کار کرده و دمپر را تا ۱۰۰٪ باز هدایت می‌نماید و به محض قطع منبع تغذیه موتور با فنر تعبیه شده داخل موتور دمپر را به حالت ۱۰۰٪ بسته باز می‌گرداند.

این نوع موتور دمپرها برای مکانهایی استفاده میشود که نیاز باشد در صورت قطع جریان برق راه عبور هوا نیز بسته شود. نمونه بارز آنها پشت دیزل ژنراتور های برق است. در زمانی که دیزل شروع به کار می‌نماید برای عبور جریان هوای سیستم خنک کننده ژنراتور لازم است که هوا از محیط باز به طرف دیزل جریان پیدا کند، بر سر راه هوای فوق دمپری قرار می‌دهند تا در موقع خاموش بودن دستگاه به بیرون ارتباط نداشته باشد. با روشن شدن دیزل ژنراتور برق در موتور دمپر جریان پیدا کرده موتور تا ۱۰۰٪ باز شدن دمپر کار افتاده سپس به محض خاموش شدن دیزل و پیرو آن قطع برق موتور دمپر فنر برگشت موتور ، دمپر را تا بسته شدن صد درصدی هدایت میکند.

برخی از موتور های on &off دارای یک خروجی فرمان ۴ تا ۲۰ میلی آمپر میباشند که با این فرمانها میتوان در هر نقطه که نیاز باشد دمپر را متوقف نمود و میزان هوای دلخواه را تنظیم کرد.

موتور دمپرهای بدون فنر برگشت بطور معمول برای باز و بسته نمودن دمپر ها ۹۰ ثانیه زمان نیاز دارند و موتور دمپرهای دارای فنر برگشت برای باز شدن ۹۰ ثانیه و برای بستن تقریبا ۳۰ ثانیه زمان نیاز دارند. البته موتورهایی نیز وجود دارد که این زمان را تا ۳ ثانیه کاهش میدهند ولی معمولا دارای هزینه های هنگفتی هستند وبرای پروژه های خواص استفاده میشوند.

مقوله موتور دمپرها بسیار گسترده هستند و ما در اینجا بسیار مختصر در مورد موارد پر کاربرد آن توضیح دادیم.

۳ ) روش پنوماتیک: برخی اوقات برای برخی از کارخانجات صنعتی مثل کارخانجات فولاد سازی به علت وجود شرایط خواص از جکهای پنوماتیک برای کنترل دمپر ها استفاده می‌نمایند. معمولا این دمپر ها به صورت باز یا بسته کار میکنند به این صورت که با تزریق هوای فشرده به جک اهرم دمپر که به شفت جک متصل است در یک حرکت باز یا بسته خواهند شد. این نوع محرک دمپر بیشتر در دمپر ها با ابعاد بزرگ استفاده میشوند و یکی از دلایل آن قیمت پایینتر نسبت به مدل مشابه برقی آن میباشد.

انواع دمپر

ولوم دمپر ها به طور معمول از فلز ساخته شده و در مقیاس خانگی معمولا از ورق ۰/۸ میلیمتر تا ۲ میلیمتر و در مقیاس صنعتی از ورق ۱.۲۵ میلیمتر تا ۳۰ میلیمتر و حتی ضخیم‌تر ساخته میشوند. البته ساخت دمپر با ضخامت های بالا به طور معمول مرسوم نیست و در برخی از پروژه های خاص نفتی یا فولادی مورد استفاده قرار میگیرند و شرکت های بسیار معدودی در ایران تجهیزات ساخت این نوع دمپر ها با ضخامت بالا را دارند که شرکت پخش نیروی سپهر مهار یکی از این شرکت هاست.

دمپر آتش یا fire damper

همانطور که از اسم آن بر می آید این نوع دمپر ، دمپری است که در شرایط خاص با آتش سرو کار دارد. اما چگونه ؟

در ساختمان ها چند طبقه مخصوصأ ساختمانها یا برج‌هایی که چندین طبقه پارکینگ دارند معمولا داکت های فلزی یا بتنی وجود دارند که وظیفه رساندن هوای تازه را از بالاترین نقطه ساختمان به پایین ترین نقطه ساختمان و همینطور تخلیه دود ناشی از کارکرد خودرو داخل پارکینگ و سایر آلودگی ها را به خارج ساختمان به عهده دارند. با توجه به اینکه این راه خروج و ورود هوا دارای یک داکت اصلی و چندین انشعاب برای هر طبقه میباشد و هر انشعاب بعد از ورود به هر طبقه خود دارای انشعابات زیادی خواهد بود. پس تمام طبقات به وسیله این داکت به هم متصل هستند.

حال اگر در هر یک از طبقات به هر دلیلی آتش سوزی رخ دهد ما از طریق این کانالها آتش را به تمامی طبقات و به دنبال آن به تمام نقاط هر طبقه پخش میکنیم. در واقع کانالی که برای تهویه و آسایش تعبیه شده بود به راحتی باعث از بین بردن ساختمان و ساکنان آن میگردد. اینجاست که فایر دمپر ها به داد ساختمان میرسند. به این صورت که اگر ورودی یا خروجی هوای تازه  را به هر طبقه یک زون بنامیم کافیست یک دمپر آتش بر سر راه هر ورودی یا خروجی هوا در هر طبقه قرار دهیم تا در هنگام آتش سوزی در هر یک از زون ها دمپر آن طبقه بسته و جلوی خروج آتش از آن زون به داکت اصلی و به دنبال آن سرایت به سایر طبقات را بگیرد و از یک فاجعه عظیم جلوگیری نماید.

دمپر های آتش به دو صورت خودکار یا با یک فرمان خارجی بسته به سناریو (پیش‌بینی‌های اولیه در مورد چگونگی کارکرد ابزار آلات طراحی شده در هنگام ساخت سیستم تهویه را سناریو مینامیم ) تعریف شده کار میکنند.

فایر دمپر اتومات یا فیوزی:

دمپری است که مانند دمپر های وزنی شفت آن خارج از مرکز هر پره قرار دارد تا در هنگام نیاز وزن پره خود به بسته شدن پره ها کمک کند پره های این دمپر به وسیله شاخک و یک لینک اصلی به طور موازی به هم متصل هستند در حالت عادی وقتی پره ها را با دست باز کنیم به علت خارج از مرکز بودن شفت هر پره پره ها تمایل به بسته شدن دارند در این حالت ما یک یا چند فنر متناسب با ابعاد دمپر در جهت بسته شدن پره ها به مجموعه اضافه میکنیم تا از فشار بسته شدن پره ها اطمینان حاصل کنیم سپس پره ها را داخل فریم باز کرده و با یک فیوز در حالت باز نگه میداریم و دمپر را در جای خود همانطور که گفته شد در ورودی و خروجی هر زون قرار میدهیم فیوز اشاره شده در هنگام آتش سوزی طوری طراحی شده که ماده مؤثره آن در دمای ۷۲ تا ۷۴ درجه سانتی‌گراد آب شده از هم جدا میشود و پره های دمپر که با وزن خود و فنر میل به بسته شدن دارند به سرعت بسته شده و راه خروج آتش را سد میکنند.

دمپر حریق موتوری:

نوع دیگر عملگر فایر دمپر ها با موتور های برقی است این موتور ها معمولا از نوع موتور با فنر برگشت میباشند که اگر حتی آتش برق موتور را قطع کرد موتور خود به خود دمپر را ببندد.

این نوع موتور ها علاوه بر اینکه می‌توانند از سیستم اطفاء حریق برای بسته شدن فرمان پذیر باشند در صورت نیاز میتوانند به سنسور های تشخیص گرما ( ترموترپ) مجهز شوند تا خود نیز در صورت احساس گرمای بالای ۷۲ درجه فرمان بسته شدن به دمپر را صادر نمایند . طبق ضوابط آتش نشانی دمپر های آتش و موتور آن  می‌بایست دمای ۳۰۰ درجه سانتیگراد را تا ۲ ساعت تحمل نمایند و مشکلی از بابت دفرگی یا عدم کارکرد برای آنها پیش نیاید و طبق استاندارد های ul55 و یا en1366 تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد را طی شرایطی تحمل نمایند.

دمپر ضد آتش با پمپ CO2:

نوع دیگری عملگر فایر دمپر  وجود دارد که شامل یک پمپ کوچک co2 میباشند که همانند درب باز کن منازل بر روی دمپر هایی که به شکل فیوزی ساخته میشوند با مکانیزمی نصب میشوند که دمپر را در حالت نرمال باز نگه میدارند. این مدل ها به این صورت کار میکنند که در برخی از سیستم های اطفای حریق سناریو بدین شکل طراحی شده که پس از تشخیص حریق توسط سیستم به جهت خاموش کردن آتش به زون مورد نظر گاز co2 تزریق میگردد. از این گاز یک انشعاب به پمپ مورد نظر وارد میشود و پمپ با آزاد کردن ضامن پره دمپر را که با فشار فنر در حالت باز نگه داشته شده آزاد و به سرعت راه عبور هوا را می بندد. از این نوع دمپر ها بیشتر در صنایع گاز و پتروشیمی استفاده میگردد. شرکت پخش نیرو یکی از معدود شرکتهای سازنده این نوع دمپر میباشد.

دمپر های ذکر شده در بالا و عملکرد آنها اکثرا برای جلوگیری از خروج آتش طراحی شده اند ولی گاهی اوقات نیاز میباشد پس از رفع خطر دود ناشی از آتش سوزی تخلیه گردد که بسته به سناریو نوشته شده در این گونه موارد از موتور دمپر هایی استفاده میگردد که اصطلاحا به دود و آتش معروف هستند. به این صورت که بعد از خاموش شدن حریق از اتاق کنترل فرمان بسته شدن تمام زون ها صادر و بر عکس زونی که در آن حریق اتفاق افتاده باز میشود تا دود آن منطقه خارج گردد. لازم به ذکر است دمپر های فیوزی با تعویض فیوز و دمپری که با پمپ co2 کار میکند با ریست دستی میتواند دوباره وارد مدار شود.

جنس و متریال ساخت:

از نکات مهم که میبایست در ساخت فایر دمپر ها در نظر گرفته شود ضخامت بدنه و پره دمپر میباشد. طی تستی که در مرکز آتش سازمان مسکن و شهر سازی بر روی یکی از دمپر های آتش شرکت پخش نیرو انجام پذیرفت این موضوع کاملا مشخص گردید که حداقل ضخامت برای پره های دمپر نباید کمتر از ۱.۵ میلیمتر باشد. چرا که در زمان رسید دمای کوره به ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد پره دمپره ها به شدت سرخ میشوند و اگر ضخامت آن کمتر از ۱.۵ میلیمتر باشد دچار اعوجاج میگردند. البته نا گفته نماند که متأسفانه برخی کارفرمايان برای کاهش هزینه ها از سازندگان تقاضا دارند تا این نوع دمپر ها با ضخامت های پایین تر تولید کنند. یا برخی تولید کنندگان برای برنده شدن در مناقصات این دمپر ها را با ورق های ۱ میلیمتر یا پایین تر قیمت می‌دهند در هر صورت وجود این دمپر ها از نبود آنها بهتر است.

فایر دمپر های مورد بحث از ورق پره تکلا و اصطلاحا V شکل یا به صورت پره دوبل با ضخامت های ۱ تا ۱۵ میلیمتر برای هر لایه قابل ساخت و اجرا میباشند. در مدل پره دوبل میتوان برای کنترل بیشتر نشتی دمپر بین پره ها از لاستیک سیلیکونی استفاده نمود. سیلیکون متریالی لاستیکی است که تقریبا تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد تحمل دمایی دارد و دمپر های دارای این لاستیک در لحظات اولیه آتش سوزی علاوه بر جلوگیری از انتقال آتش تا حد زیادی جلو انتقال دود و گاز های سمی حاصله را به زون های دیگر میگیرد.

دمپر ها به طور عمومی از ورق گالوانیزه ساخته میشوند ولی در مواقعی که در محیط خورندگی وجود داشته باشد بسته به دستورالعمل تهیه شده بوسیله مشاور از ورق با آلیاژ های مختلف ساخته و سپس برای جلوگیری از خورندگی ناشی از رطوبت گالوانیزه گرم (hot dip galvanised) میشوند.

برای این کار بهتر است که فریم و پره دمپر ها با ضخامت بالاتر از ۲ میلیمتر ساخته شده باشند چرا که ضخامت های پایین تر وقتی وارد وان مواد مذاب گالوانیزه میشوند دچار اعوجاج میگردند.

در مواردی مثل کارخانجات دارو سازی و آزمایشگاه ها و یا مکانهایی که دارای گازهای خورنده میباشند دمپر ها از جنس فولاد ضد زنگ (استنلس استیل ) بسته به نیاز با استاندارد ۳۰۴ یا ۳۱۶ یا ۳۲۱ ساخته میشوند که این دمپر ها به مراتب گرانتر از انواع دیگر خود میباشند. لازم به توضیح است اگر در پروژه ای مثلا ورق ۲ میلیمتر گالوانیزه تعریف شده باشد هنگام استفاده از متریال استیل میتوان تا ۷۰٪ از ضخامت مواد مصرفی کم نمود و از ورق ۱.۲ به جای ۲ استفاده کرد.

در فایر دمپر ها بجای چند پره فلزی میتوان از یک تک پره با جنس فلز یا متریال دیگر مقاوم در برابر آتش استفاده نمود. یکی از این متریال ترکیبی از عایق سرامیک برد و برد کلسیوم سیلیکات یا سمنت( پنل سیمانی) میباشد که معمولا ضخامت این نوع  پره ها بیش از ۴۰ میلیمتر میباشد و یکی از بهترین نوع فایر دمپر ها محسوب میشوند. چرا که وقتی این دمپر بسته میشود تیغه پره آن مثل دیواری از عایق جلو آتش را سد می‌نماید. دمپر های پره فلزی در دمای بالا به علت رسانا بودن پره ها سرخ شده اگر مواد قابل اشتعال بعد از دمپر قرار داشته باشد مشتعل میشوند و همانطور که گفته شد برای تحمل ۳۰۰ درجه دما در ۲.۵ ساعت طراحی شده اند ولی در این نوع دمپرها تا ۱۲۰۰ درجه را به سادگی تحمل می‌نمایند.

کلیه دمپر های ذکر شده در بالا به جز نوع فایر با پره کلسیوم سیلیکات قابلیت ساخت به صورت گرد و چهار گوش را دارند.

دایورتد دمپر  diverter damper

این نوع دمپر ها بر سر دو راهی های عبور هوایی قرار میگیرند که میبایست هوا بین آنها تقسیم شود و یا اینکه یک مسیر به طور کلی مسدود و مسیر دیگر حتما همزمان باز شود. به این صورت عمل میکنند که پره های هر دو دمپر با یک لینک به هم متصل هستند و یا یک پره برای هر دو مسیر وجود دارد و هر بار که یکی از دمپر ها را در جهت باز شدن یا بسته شدن حرکت میدهیم دمپر دیگر دقیقا به همان مقدار و در جهت عکس آن حرکت میکند.

مثلا در پالایشگاه ها که بخشی از  دود و گاز حاصل از عملیات استخراج را مصرف و بخشی دیگر را برای سوزاندن به فلر می‌فرستند از این نوع دمپر استفاده میگردد. چرا که به هیچ عنوان نمیتوان ریسک این موضوع را قبول کرد که یک راه عبور هوا بسته شود و راه دوم باز نگردد. البته این دمپر مثال زده شده دمپر بسیار حساس و بزرگی است (چند ده متر در چند ده متر) که شرکت های معدودی در دنیا آنها را می‌سازند، ولی در ابعاد کوچکتر توسط  شرکت پخش نیرو قابل ساخت میباشد .

دمپر هوابر

نوع دیگر از دمپر وجود دارد که آن را دمپر هوابر مینامیم. این دمپر ها همانطور که از نامشان پیداست برای برش زدن و برداشتن قسمتی از هوای عبوری یک کانال استفاده میشود. همواره باید توجه داشت وقتی مثلا از یک داکت که موازی سطح زمین کشیده شده و هوا از آن در حال جریان است، اگر بخواهیم روی کف داکت خروجی جهت گرفتن هوا ایجاد کنیم و این کار در ابتدا توسط سازنده کانال هوا بصورت یک انشعاب خروجی انجام نشده باشد، چون جریان هوا میل به ادامه حرکت در مسیر مستقیم خود را دارد از اوپنینگ ایجاد شده بدون انشعاب معمولا هوای قابل توجهی خارج نخواهد شد. مگر اینکه در ادامه کانال راه عبور هوا مسدود شده باشد و هوا چاره ای به جز خروج از شکاف ایجاد شده توسط ما نداشته باشد. در این گونه موارد دمپر هوابر به ما کمک میکند تا با قرار دادن آن در زیر کانال مقدار دلخواهی از هوای عبوری را از کانال اصلی بگیریم.

این دمپر بدین گونه عمل میکند که یک پره قوس دار داخل دمپر تعبیه شده که هنگامی که ما به وسیله اهرم دسته دمپر پره را باز میکنیم پره به داخل کانال اصلی وارد شده و با سد راه هوای عبوری بخش هوای مورد نیاز ما را به طرف اوپنینگ ایجاد شده هدایت میکند. این دمپر ها به طور معمول از ورق ۱ میلیمتر گالوانیزه برای بدنه و ورق ۰/۸ میلیمتر به صورت دوبل برای پره ساخته میشوند که بسته به نیاز با ضخامت های بالاتر نیز قابل ساخت میباشند. از نکاتی که میبایست در ساخت این دمپر ها توجه کرد قوی بودن بخش اهرم دسته دمپر و پیچ ثابت کننده آن میباشد چراکه با توجه به فشار بالای وارده به پره دمپر این دستگیره تحت تأثیر قرار گرفته و مصرف کننده را با مشکل مواجه مینماید.

دیداستینگ دمپر

در صنایع فولاد یا سیمان نوع دمپری که به کار می‌رود با توجه به اینکه جریانات هوا دارای ذرات غبار شن یا فلز می‌باشند در حین عبور از تجهیزات مثل سندبلاست عمل میکند. در این گونه صنایع نه تنها به علت خورندگی بالا میبایست برای ساخت دمپر ها از ورق با آلیاژهای خاص و ضخامت های بالا استفاده کرد، بلکه میبایست دمپری سر راه هوای عبوری قرار داد تا بخشی از ذرات ذکر شده با توجه به وزن خود در قسمتی از داکت ته نشین شده و آنها را از مسیر سیرکولاسیون خارج کرد. به این نوع دمپر ها اصطلاحا دیداستینگ دمپر می‌گویند.

با توجه به ضخامت بالای ورق های استفاده شده در این گونه دمپر ها شرکت های معدودی در کشور اقدام به ساخت این گونه دمپر ها میکنند که شرکت پخش نیروی سپهر مهار یکی از آنها میباشد.

مشخصات دمپر

دمپر حجم هوای متغیر

دسته دیگری از دمپر ها وجود دارند که به آنها دمپر حجم هوای ثابت یا cav یا حجم هوای متغیر یا vav می گویند. دمپر های vav  دارای یک موتور دمپر می‌باشند که این موتور فرمان خود را از برایند فشار و دبی هوای خروجی از دمپر میگیرند. به این صورت که با توجه به بازخوردی که از ترموستات داخل اتاق می گیرد، حجم هوای مورد نیاز فضا را تنظیم می کنند. این پایانه ها قادر هستند که هوای گرم و سرد را بطور همزمان به فضا برسانند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دسته بندی آموزشی و مهندسی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت