کلاهک دودکش

دهانه خروجی داکت ها و کانال هواکش‌ و دودکش‌ها در پشت بام از قسمتی به نام رایزر خارج می شوند. به منظور محافظت کردن از داکت و کانال های هوارسانی که در اثر عواملی مانند: باران، برف، باد که مورد فرسایش قرار می گیرند و جلوگیری از آسیب رسانی به دستگاه های مکنده، دیگ و مشعل موتورخانه ها در اثر این عوامل، اقدام به نصب مدل های مختلف کلاهک دودکش یا همان کلاهک هواکش پشت بام، در بخش انتهایی داکت یا کانال می نمایند.

نمایش دادن همه 6 نتیجه

نمایش فیلترها

بارگذاری محصولات بیشتر

کاربرد کلاهک دودکش

کلاهک هواکش پشت بام وظیفه انتقال دادن هوای تازه از پشت بام و تخلیه هوای نامطبوع و سنگین، از داخل ساختمان را بر عهده دارد. همچنین پوشاندن رایزر تاسیسات و تجهیزات در پشت بام، پوشانده شدن لوله های ونت بامی، پوشاندن دودکش های موتورخانه، شومینه و پکیج از کاربردهای دیگر این کلاهک دودکش می باشد.

کلاهک دودکش

برای ممانعت از استهلاک زودرس کلاهک پشت بام، به خصوص کلاهک های موتورخانه، سطح آن توسط ضد زنگ نسوز و رنگ کوره ای الکترواستاتیک پوشش دهی می شود.

همچنین کلاهک هایی که برای کانال هودهای مواد اسیدی و با پی اچ بسیار بالا ساخته می شوند، برای جلوگیری از خوردگی اسیدی با ورق استیل نگیر و با عیار و ویژگی مخصوص به خود ساخته می شوند.

انواع انواع کلاهک دودکش

کلاهک های پشت بام در جنس های متنوع و انواع مختلف که بسیار کاربردی هستند، متناسب با سلیقه کسانی است که به ظاهر پشت بام و کارایی های آن اهمیت می دهند.

علاوه بر موارد فوق نصب بسیار آسانی دارند و با پوشش رنگ کوره ای از زنگ زدگی و تغییر رنگ آن در اثر سرما و گرمای متعدد جلوگیری می کند. در ساختمانهایی که پشت بام آنها سبز می باشد و یا دارای روف گاردن هستند این محصول زیبایی خاصی به بام می دهد.

انواع کلاهک دودکش پشت بام عبارتند از کلاهک های اچ یا (چهارگوش و گرد)، کلاهک آلمانی، کلاهک پره ای،کلاهک بادی، کلاهک طرح چینی یا ژاپنی و …که جزو تولیدات شرکت پخش نیرو سپهر مهار میباشند.

کلاهک دودکش

اجزای کلاهک پشت بام

جنس کلاهک های دودکش از ورق سیاه آهنی و گالوانیزه است و در ابعاد مختلف ساخته می شود. اجزای تشکیل دهنده  آن عبارتند از:

  • بدنه: تمامی اجزای این محصول روی بدنه نصب می شوند. ارتفاع بدنه در حالت استاندارد،۳۰ تا ۳۵ سانتی متر است ولی در اندازه های مختلف نیز قابل تغییر می باشد.
  • پره ها: پره ها زاویه ی ۳۵ درجه دارند و به گونه ای ساخته شده اند که از نفوذ باد و آب ممانعت می کنند. فاصله پره ها از یکدیگر ۵ سانتی متر است و هر کلاهک شامل ۴ پره است که اندازه ی پره ها نیز طبق نیاز مشتریان و صلاحدید کارفرمایان قابل تغییر است.
  • تاج: بالاترین بخش کلاهک، تاج آن است که همانند چتر از نفوذ آب به درون لوله ها و محفظه جلوگیری می کند.
  • آب چکان: سوراخ هایی برای پیچ های کلاهک پشت بام تعبیه شده، که آب باران از طریق این سوراخ ها، وارد سقف و دیوارها می شود.

ویژگی‌ ها و مزایای دودکش پشت بام

کلاهک های دودکش قابلیت ساخت از ورق آهن گالوانیزه و سیاه با ضخامت ۱ تا ۴ میلی متر و یا حتی بالاتر را دارند. همچنین قابلیت طراحی دریچه بازدید برای دسترسی به داخل موتورخانه ها و داخل کلاهک پشت بام را دارند.

علاوه بر موارد بالا، امکان ساخت با طرح ها و اندازه های متفاوت و دارای تعداد پره های Z خروجی به منظور بالا رفتن بازدهی و عملکرد بهتر کلاهک هواکش پشت بام و امکان ساخت و طراحی به شکل گلدان برای کاشت گل و طرح های تزیینی و مدرن نیز وجود دارد.

کلاهک هواکش پشت بام

ساخت پایه های فلزی آن ها به جهت بلندتر کردن لوور هوا رسان های بامی می باشد؛ زیرا به دفع بهتر بوی داکت ها کمک بسزایی می کند و می توان فن تهویه را در قسمت زیر لوورها برای تخلیه هوای داکت ها و موتورخانه ها نصب کرد.

این کلاهک های دودکش پشت بام قابلیت نصب توری یا ورق پانچی برای جلوگیری از ورود حشرات و پرندگان را نیز دارا می باشند.

قیمت کلاهک دودکش

همان طور که ذکر شد کلاهک های پشت بام دارای انواع مختلفی هستند و قیمت آن ها بسته به نوع آن و جنس متریال استفاده شده در ورق متفاوت است. همچنین ضخامت ورق در تعیین قیمت نقش دارد و مسلماً هرچه ضخامت ورق مصرفی بیشتر باشد، قیمت کلاهک پشت بامی نیز افزایش می یابد. شما می توانید برای انتخاب نوع محصول و مشاوره ریاگان با کارشناسان فروش شرکت پخش‌ نیرو تماس حاصل فرمایید.

ورود به سایت
//