دمپر صنعتی

جریان مناسب هوا در یک محیط صنعتی بسیار حائز اهمیت است. علاوه‌ بر کیفیت هوای ورودی به محیط های صنعتی، نحوه کنترل جریان هوا نیز بسیار مهم است. بنابراین در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی یا حتی نیروگاه‌ها جریان هوا به وسیله انواع دمپر صنعتی تنظیم و کنترل می‌شود.

در حال نمایش 9 نتیجه

نمایش فیلترها

بارگذاری محصولات بیشتر

یک دمپر صنعتی به راحتی می ‌توانند با تنظیم میزان جریان هوای محیط، آن را کم، زیاد یا قطع کنند. از این رو آنها را در مسیر جریان هوا نصب می ‌کنند. در طی این فرایند و به کارگیری از این دمپرها، هوایی تمیز و جریان هوا بدون ذرات معلق آلوده در محیط جریان پیدا می‌کند.

دمپر صنعتی

دمپرهای صنعتی انواع مختلفی دارند و در صنایع فراوانی با توجه به کاربرد محیط، مورد استفاده قرار می گیرند.

این تجهیز سیستم تهویه مطبوع بخش مهم و حائز اهمیت محیط‌ های صنعتی به ویژه اماکنی است که به دلیل داشتن حرارت بالا مانند: کوره‌ ها، کارگاه ‌های صنعتی ذوب فلزات و آشپزخانه ‌های صنعتی نیاز به سیستم تهویه مطبوع دارند. به همین جهت از اساسی ‌ترین و مهم ترین بخش ‌های سیستم تهویه هوای صنعتی به کار می روند.

شکل ظاهری آن ها معمولا به صورت دایره‌ ای و مستطیلی است. همچنین با در نظر گرفتن میزان فشار هوا و نوع محیط از پره ‌های تک لایه و دو لایه پره دوبل در آن، استفاده می ‌کنند.

پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات کاملتر حتما مقاله جامع دمپر چیست را مطالعه کنید.

کاربرد دمپر صنعتی

در واقع کارکردهای دمپر صنعتی بیشتر از تنظیم ساده جریان هوا انجام می‌دهد. این مدل دمپرها برای کنترل و تنظیم هوای سرد، گرم، دمای بالا و از همه مهم ‌تر برای کنترل و مطمئن شدن از سالم بودن هوا و از بین بردن هرگونه مواد کثیف و ذرات سمی در محیط‌های صنعتی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

با این عمل کیفیت هوای محیط را حفظ کرده و سلامت و ایمنی پرسنل در محیط صنایع را تأمین می کند. بنابراین این فرایند از دلایل اساسی و ضروری به کار گیری از دمپرها در صنعت به حساب می آید.

پخش نیرو سپهر مهار تولید کننده انواع دمپر هوا در انواع صنعتی و خانگی میباشد.

قیمت دمپر صنعتی

نکته قابل توجه این است که دمپرهای صنعتی در انواع مختلف و متنوع، در ابعاد و اندازه‌ های متفاوت طراحی و ساخته می شوند. به همین دلیل می ‌توانند بهترین مورد برای سیستم ‌های بزرگ، پیچیده و به روز سیستم های صنعتی باشند. با درنظر گرفتن ابعاد و اندازه و محیط قرار گیری آنها، قیمت دمپر صنعتی متغیر است.

در واقع با توجه به ساخت دمپرهای صنعتی در ابعاد، اندازه و حجم‌ های متفاوت و عملکرد مناسب، در هر گونه از آن ها تنوع قیمتی بسیار زیادی وجود دارد.

این تنوع قیمتی شامل بخش هایی جمله آلیاژ مصرفی، نوع  تیغه ی آن، جنس بدنه ی دمپر، ابعاد، اندازه و دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت این کالا خواهد بود.

قیمت دمپر صنعتی

انواع دمپر صنعتی

انواع دمپر صنعتی دارای دو کاربرد مهم و کاملاً متفاوت با سایر دمپرهای ساختمانی هستند:

  • کاربردهای HVAC سرمایش و گرمایش محیطی
  • کاربردهای تهویه هوا در فرایندهای صنعتی

دمپرها از نظر موقعیت نصب به سه دسته : دمپرهای خروجی، دمپرهای ورودی و دمپرهای جعبه ‌ای تقسیم بندی می شوند.

همچنین دمپرهای صنعتی با توجه به نحوه ی استفاده به چهار شاخه:

  • دمپر چهار گوش صنعتی پره موازی اهرمی شکل
  • دمپر چهار گوش صنعتی پره متقابل اهرمی شکل
  • دمپر گرد صنعتی پره موازی اهرمی شکل
  • دمپر گرد صنعتی پره متقابل اهرمی شکل

از مزایای مهم استفاده از دمپرهای صنعتی، مواردی نظیر قیمت مناسب، استحکام بالا، قابلیت تنظیم آسان تیغه‌ ها یا دریچه‌ ها و نصب آن، راه اندازی و نگهداری راحت مورد توجه است.

ساخت انواع دمپر صنعتی

جنس ساخت دمپرهای صنعتی

دمپر صنعتی جنس فلزی دارد و معمولا از متریال مختلفی مانند آلومینیوم، استیل، گالوانیزه و ورق آهنی سیاه، بنا بر نیاز و کاربرد ساخته می شوند.

به این مطلب امتیاز بدهید

5 / 5. 9

اولین نفر امتیاز بدهید

ورود به سایت
//